Prognoza na Nowy Rok 2016

Na początku każdego roku zastanawiamy się jaki był poprzedni i jaki będzie nowy rok. Właściwa prognoza musi być poprzedzona analizą przeszłości, która może dać nam wskazówkę na przyszłość.

Które lata była najlepsze dla inwestorów ? Najlepszym okresem były lata 2009 do początku 2011. Po tym udanym okresie rozpoczęły się spadki, które nie zostały odrobione a jedynie wstrzymane. Od roku 2015 nastąpiło pogłębienie spadków.

Wzrosty czy spadki w 2016 ? Nowy Rok będzie ciekawy i dostarczy dużo wrażeń wszystkim uczestnikom życia gospodarczego. Na burzliwą sytuacje na rynkach kapitałowych będzie miała wpływ sytuacja polityczna w naszym kraju, która z każdym miesiącem będzie się stabilizować i obawy, które teraz są podnoszone nie będą miały poparcia w rzeczywistości. Pamiętajmy, że wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do osób reprezentujących poprzedni gabinet ministrów. Na rynek polityczny wkroczyli nowi zawodnicy i naturalna jest reakcja pełna obaw szczególnie dla tych, których sukcesy ekonomiczne nastąpiła podczas ostatnich dwóch kadencji rządów. Reasumując, od drugiego kwartału czeka nas poprawa nastrojów w kraju oraz w gospodarce.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.